Home › Technologia w sprzątaniu

Technologia w sprzątaniu

Odkurzanie centralne jest wspaniałym rozwiązaniem dla dużych domów i hoteli. System powinno się wykonać podczas konstruowania domu, z powodu wykorzystania specjalistycznej armatury. W budynkach już zamieszkałych instalowanie wiąże się z poważnymi zmianami i kompromisami narzucające zamontowanie przeowdów ssących w ściany i podłogi.

System odkurzania centralnego stanowi parę elementów. System centralny odkurzania, potocznie odkurzacz centralny, montouje się na stałe w pomieszczeniu gospodarczym wraz ze pojemnikiem, gdzie zbierają się pyłki. System składa się z przewodów, dzięki czemu brud jest przesyłany gniazdek ssących do odkurzacza centralnego. Należy poprowadzić armaturę w podłogach. Punkty ssące do podłączenia węża ssącego dysponują długością do 15 metrów, co umożliwia sprzątanie w dużych pomieszczeniach. Rozlokowanie powinno być tak przemyślane, by pokryć jak największą powierzchnię budynku po zamontowaniu węża.

Odkurzacz centralny posiada więcej zalet niż wad. W porównaniu do odkurzacza tradycyjnego. Ta metoda sprzatania jest zwłacza polecana dla wrażliwych na pył. Przenośne odkurzacze wydmuchują zassane powietrze w pobliżu miejsca, gdzie się sprząta. Zabrudzenia mogą ponownie znaleźć się w pomieszczeniu, gdyż filtr nie chroni całkowicie. Nie trzeba przenosić ciężarów - elastycznego węża podłącza się do jednostki ssącej i można swodbodnie odkurzać. Największą wadą systemu centralnego jest cena. Najdroższym elementem całego systemu jest jednostka centralna.