Home › Prezent na 50 rocznice ślubu rodzicow

Prezent na 50 rocznice ślubu rodzicow

Dawniej nie miało się problemu z tym, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu.

Jasne było, że wybiera się prezenty przede wszystkim praktyczne, które przydadzą się nowożeńcom w wspólnym życiu, kiedy zaczną razem mieszać, a zatem wybierało się urządzenia AGD oraz podobne funkcjonalne rzeczy.

Współcześnie jednak zwykle mieszka się ze sobą przed ślubem i młodzi mają już takie rzeczy, zatem ich darowanie jest rzadkością, chyba że chodzi o upominki bardziej praktyczne, przedmioty, jakich nigdy nie ma się za dużo, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel czy estetyczne, luksusowe ręczniki. Co jeszcze współcześnie wręcza się nowożeńcom? Para narzeczonych nierzadko przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chciałaby otrzymać.

Co prawda teraz już zwykle nie sporządza się wykazów prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zazwyczaj wiadomo, czy młodzi preferują upominki, czy może raczej pieniądze.

Zdecydowana większość woli to drugie rozwiązanie, ponieważ zawsze jest to odpowiedni dar, poza tym pieniądze potrzebne w każdym przypadku, podczas gdy prezenty rzeczowe niekoniecznie. Na szczęście chyba nikt nie wybiera się na ślub ludzi, których preferencji kompletnie nie zna, małe jest zatem ryzyko, że popełni się wielką gafę.

Co ważne, narzeczeni zazwyczaj mają również osobiste preferencje co do tego, czy pragną dostawać kwiaty. Obecnie coraz częściej uważa się je za nieprzydatny i mało sensowny wydatek, więc nowożeńcy wolą dostawać na przykład kupony lotto, maskotki, które potem darowują domom dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną później do schroniska. Jeśli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu lub młodzi nie powiedzieli o tym, dobrze będzie sprawdzić, jak wygląda ta sprawa, by uniknąć niezręcznej sytuacji – albo zbędnych kosztów..